Bóle migrenowe - jak je rozpoznać i jakie są metody ich leczenia?

Każdego dnia ból głowy dokucza milionom osób na całym świecie. Może on być wynikiem przemęczenia, choroby bądź jednym z objawów gorączki. Mimo tego samego obszaru, którego dotyka, rozróżniamy odrębne rodzaje bólu głowy. Szczególną grupą są bóle migrenowe. Ich cechą charakterystyczną jest wysokie natężenie oraz regularność występowania. Poza tym, obok silnego bólu głowy, występuje szereg objawów dodatkowych. Wśród nich, do pojawiających się najczęściej zaliczamy zawroty głowy, dreszcze odczuwane na całym ciele, zaburzenia mowy wynikające z ogromnego bólu głowy, a także nadwrażliwość na światło.

Chociaż w aptekach bez recepty dostępne są różnorodne środki przeciwbólowe, to nie każde sprawdzają się w przypadku poszczególnych osób. Poza tym, tabletki likwidujące ból pomagają pozbyć się tylko określonych dolegliwości, jednak nie rozwiązują sprawy na dłuższą metę. Dlatego migreny wymagają specjalistycznego leczenia. Przy silniejszych schorzeniach tego typu niezbędne jest wspomaganie się lekami na receptę. Sprawdzają się tu głównie tryptany. Ich zadaniem jest minimalizacja bólu oraz łagodzenie stanów zapalanych. Należy jednak zaznaczyć, że migrena zwykle jest nieuleczalna, lecz można skutecznie walczyć z jej objawami lub przerywać napady bólowe.

Przy delikatniejszych atakach, zamiast leków na receptę wystarczające może okazać się wyciszenie i zapewnienie sobie odpowiedniego odpoczynku. Zgaszenie światła, odizolowanie się od głośnych dźwięków i zimne okłady pomogą zmniejszyć dyskomfort. Nie bez znaczenia jest tu również ziołolecznictwo. Uspokajające i wyciszające zioła są w stanie w dużym stopniu wspomóc walkę z bólami migrenowymi. Zarówno medykamenty wydawane na receptę, tanie leki bez recepty, jak i zioła zaoferuje nam każda apteka online oraz stacjonarna.